۱۳۸۶ دی ۱۰, دوشنبه

وبلاگ خوانی برروی موبایل

فرض کنید یه جایی هستین که دسترسی به کامپیوتر و لپتاب ندارین، ولی موبایلتون همراهتون هست، البته اپراتور موبایلتون هم سرویس اینترنت داره، خوب تا اینجا خیلی راحت میتونین به اینترنت دسترسی پیدا کنید و سایت ها و وبلاگ ها رو بخونین، با سایت ها کاری نداریم، چون مسئولیت آن به عهده مدیر سایت هست ولی وبلاگ هایی که چه روی سرویس دهنده های ایرانی و چه سرویس دهنده های خارجی هستن، قدرت کنترل زیادی ندارن که مثلا بخوان برای وبلاگشون نسخه موبایلی برروی همون آدرس درست کنن، یعنی وقتی آدرس وبلاگ رو میزنید به طور خودکار نسخه مناسب گوشی های موبایل نشون داده بشه

حالا من میخوام یه چیز جدید معرفی کنم که شما با اون می توانید وبلاگ هایی را که روی سرویس دهنده های رایگان ایرانی و یا خارجی هست رو با موبایل بخونید.

1. گوشی شما باید برای دسترسی به اینترنت تنظیم شده باشد، برای اطلاعات بیشتر به پشتیبانی اپراتور تماس بگیرید.

2. برنامه مرورگر گوشی را باز کنید.

3. آدرس wap.r2w.ir/cs را در مرورگر گوشی وارد کنید تا صفحه باز شود.

4. درون این صفحه جعبه متنی وجود دارد که شما می توانید آدرس وبلاگی را که میخواهید بخوانید رو در آن وارد میکنید و سپس برروی دکمه پایین صفحه کلیک میکنید، 5 مطلب اخیر وبلاگ برای شما نشون داده میشود.

5. پس از اینکه صفحه برای شما به طور کامل باز شد، می توانید صفحه رو به قسمت Bookmark های مرورگر گوشی اضافه کنید و دیگر نیازی به وارد کردن مجدد آدرس نیست.

وبلاگ هایی را که روی سرویس دهنده های زیر هستند، فعلا پشتیبانی می شوند :

PersianBlog
Blogfa
Mihanblog
ParsiBlog
BlogSky
و
BlogSpot (بلاگر)
WordPress.com

برای کسانی که برروی این سرویس دهنده ها نیستن به آدرس www.r2w.ir رفته و برای وبلاگ و یا سایتشون نسخه موبایلی درست کنند.

هیچ نظری موجود نیست: